• All
  • Bez kategorii
  • Energia
  • Grzyby lecznicze
  • Odporność
  • Stres
  • Zioła adaptogenne
Za kulisami adaptogenów: adaptogeny, a homeostaza

28 listopada 2023

Żyjemy w dzisiejszym świecie, gdzie różnorodność warunków otaczającego środowiska znacznie się waha. Ta zmienność może prowadzić do potencjalnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, gdyby nie zdolność do skutecznego utrzymania relatywnie stałego środowiska wewnętrznego. Istnieje specyficzny stan równowagi wewnętrznej, znany jako homeostaza, który odgrywa kluczową rolę w zachowaniu stabilności organizmu. W utrzymaniu homeostazy istotną rolę odgrywa zintegrowany … Read More "Za kulisami adaptogenów: adaptogeny, a homeostaza"

Za kulisami adaptogenów: Jak ashwaghandha wpływa na stres

20 listopada 2023

Stres może być rezultatem przeciążenia zewnętrznego, fizycznego, jak i psychicznego. W wyniku stresu człowiek może czuć się nerwowy, niespokojny, lub odczuwać ogólne zmniejszenie zdolności do normalnej reakcji na wymagania otoczenia. Długotrwałe wystawienie organizmu na stres może zakłócić równowagę psychiczną i fizjologiczną, co z kolei może prowadzić do poważnych chorób, takich jak depresja, nadciśnienie, czy choroby … Read More "Za kulisami adaptogenów: Jak ashwaghandha wpływa na stres"

Miód_akacjowy_blog_supra3

14 listopada 2023

Miód akacjowy to jeden z najszlachetniejszych i najbardziej cenionych miodów na świecie. Pozyskiwany z nektaru kwiatów akacji, ten złocisty nektar cechuje się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale także szeregiem korzyści zdrowotnych. Jest wytworem pszczół miodnych, zbierany z kwiatów roślin lub spadzi (słodka ciecz występująca w postaci kropel na igłach i gałęziach świerka, modrzewia, czy jodły). … Read More "Miód akacjowy: zdrowie w słodkim wydaniu"

Prev
123
Add to cart